• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

karate m

W dniach 24-27.10.2019 w Danii – Odense, odbyły się Mistrzostwa Europy WUKF w karate sportowym. Na starcie stanęło ponad 1800 zawodników z 24 krajów. Nasz kraj reprezentowało 52 karateków z klubów z całej Polski. W tym gronie znaleźli się zawodnicy trenujący na co dzień w klubie IKA POLAND GRÓJEC pod okiem Shihana Jacka Chałupki.

Zawodnicy na Mistrzostwa udali się już w 21 października (poniedziałek), aby mogli na miejscu realizować bezpośrednie przygotowanie startowe, a co najważniejsze przejść aklimatyzację, która przy takiej randze zawodów jest jednym z niezbędnych elementów treningu.
Zawodnicy z Grójca rywalizację rozpoczęli w piątek od konkurencji technicznych, czyli kata. Kapitalny występ 11 letniej Ewy Godlewskiej, którego chyba sama się nie spodziewała dał jej zwycięstwo i pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Europy.  Tego dnia zdobyliśmy również brązowy medal, który wywalczył Karol Jakubowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu.  Jak się później okazało to był dopiero początek sukcesów. W sobotę rozgrywano kumite (walki) we wszystkich kategoriach wiekowych. Kolejne złoto tym razem w drużynie zdobył 12 letni  Bartosz Lep, który stoczył najlepsze walki w swojej karierze, prowadząc drużynę do zwycięstwa. W finale nasza drużyna pokonała niezwykle silną drużynę z Rumunii.  Aby tego było mało Bartosz dorzucił brąz w kumite indywidualnym, ulegając nieznacznie zawodnikowi z Wielkiej Brytanii. Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był 8 letni Gabriel Gabler. Po bardzo emocjonujących walkach, Gabryś stanął na ostatnim stopniu podium, wprawiając w zdumienie nie tylko Shihana Jacka Chałupkę ale również swoich rodziców. Ostatni siódmy medal dla naszej drużyny wywalczyła 10 letnia Laura Ścisłowska. Laura zdobyła brązowy medal w kategorii kumite dziewcząt 10 lat.
Podsumowując zawodnicy z DOJO IKA POLAND GRÓJEC, zdobyli dwa złote oraz pięć brązowych medali. Jak mówi Shihan Jacek: „W najśmielszych snach nie spodziewałem się takiego wyniku. Wiem na jakim wysoki poziomie znajduje się europejskie karate w konkurencjach dziecięcych. Po cichu liczyłem na kilka finałów w kata i może dwa brązy w kumite. A tu tak niespodzianka” Jest to historyczny sukces grójeckiego karate, ponieważ po raz pierwszy tak młodzi zawodnicy z Grójca zostali Mistrzami Europy.
Przygotowania do Mistrzostw Europy rozpoczęły się  już w lipcu. Treningi odbywały się na obiektach GOS MAZOWSZE, z którym grójecki klub współpracuje od wielu lat, a także w specjalistycznym dojo karate gdzie prowadzone były treningi indywidualne oraz kumite.
Kolejny sprawdzian przed zawodnikami z Grójca już w grudniu. Wystartują w Pucharze Europy w Rumunii w poszerzonym 14-osobowym składzie.

                                                                                                                                 Damian Kucharski

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl