• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

aqua2mNa początku czerwca pływalnia Wodnik w Grójcu była areną wyjątkowego wydarzenia. Był nim Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania, którego ambasadorem jest olimpijczyk Paweł Korzeniowski.

Kolejny sezon, stawiamy na naukę pływania przez zabawę. Grójecki Ośrodek Sportu wspólnie z fundacją realizującą program Kinder+Sport przygotował wyjątkowe wydarzenie sportowe dla całych rodzin.- Festiwal to niepowtarzalna możliwość pokazania dzieciom i młodzieży, że ruch, sport może być konkurencyjny dla komputera, smartfona. – mówi Ireneusz Wojciechowski z Grójeckiego Ośrodka Sportu. - Jeżeli choćby kilka osób dzięki niej zarazimy bakcylem ruchu, to będzie dla nas wielki sukces.

Podczas niedzielnego festiwalu w wyjątkowej lekcji pływania, którą poprzedził pokaz umiejętności olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego wzięło udział 65 dzieci z terenu powiatu grójeckiego.

Uczestników podzielono na dwie grupy, w zależności od umiejętności. W skład pierwszej weszły dzieci, które podczas pływania nie czują się jeszcze pewnie i korzystają na przykład z deski. Druga grupa, to dzieci pływające i nurkujące samodzielnie. Podzielone na drużyny brały udział w kilku zabawach, w których m.in. ścigały się w pływackiej sztafecie, poszukiwały skarbów czy pływały „na dywanie”. W wodnej rywalizacji brały udział Szczupaki I i Szczupaki II, Koniki Morskie, Raczki I i Raczki II, Meduzy I i Meduzy II. Drużyny przygotowali do pływania trenerzy i instruktorzy pływania: Paweł Zegarski, Grzegorza Molga, Daniel Żółtowski i Piotr Średnicki. Rywalizację poprzedził pokaz pływacki zawodników z klubów UKS Orion i KP Signovum z Grójca.

- Dzieci w Grójcu zaprezentowały bardzo wysoki poziom, w związku z tym musimy się zastanowić, czy na kolejny sezon nie wymyśleć trudniejszych zabaw – mówi Paweł Korzeniowski, były pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk, a obecnie trener i ambasador programu Kinder+Sport Radość z Pływania. – Na plus zasługuje również obiekt pływalni w Grójcu. Dzięki dużym powierzchniom szklanym do wnętrza wpada dużo naturalnego światła, przez co pływa się dużo łatwiej.

Podczas festiwalu wręczono ponad 200 medali w czterech kategoriach: As Współpracy, Mistrz Szybkości, Debeściak Nurkowania oraz Geniusz Sprawności. W Festiwalu Kinder+Sport Radość z Pływania najważniejsza jest aktywność fizyczna i to, aby każde dziecko czuło się docenione.
W związku, z tym dzieci, które nie otrzymały medalu w żadnej z powyższych kategorii zostały nagrodzone medalem Radosnego Pływaka.

- Świetna impreza – mówi Beata, mama Ani z grupy Raczki II.

Wszystkie zdobyte medale wręczył ambasador programu Kinder+Sport Radość z Pływania – Paweł Korzeniowski. Wręczył on również pamiątkowe dyplomy  najlepszemu trenerowi, Ireneuszowi Wojciechowskiemu, a także Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu w Grójcu. Grójecka Pływalnia Wodnik otrzymała również 6 tablic ze stylami pływania.

Kinder+Sport to międzynarodowy program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia. W Polsce Kinder+Sport realizowany jest od 2008 roku i co sezon aktywizuje blisko 70 tysięcy dzieci.

DOIS GOS

 

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl