• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

 Burmistrz Gminy i Miasta w Grójcu oraz Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu Mazowsze informują iż, "Piknik Sportowy z Faurecia Fotele Samochodowe Sp. Z.o.o." w dniu 18.09.2019r. został przełożony na dzień 25.09.2019r.

baner 2

aqua2mNa początku czerwca pływalnia Wodnik w Grójcu była areną wyjątkowego wydarzenia. Był nim Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania, którego ambasadorem jest olimpijczyk Paweł Korzeniowski.

Kolejny sezon, stawiamy na naukę pływania przez zabawę. Grójecki Ośrodek Sportu wspólnie z fundacją realizującą program Kinder+Sport przygotował wyjątkowe wydarzenie sportowe dla całych rodzin.- Festiwal to niepowtarzalna możliwość pokazania dzieciom i młodzieży, że ruch, sport może być konkurencyjny dla komputera, smartfona. – mówi Ireneusz Wojciechowski z Grójeckiego Ośrodka Sportu. - Jeżeli choćby kilka osób dzięki niej zarazimy bakcylem ruchu, to będzie dla nas wielki sukces.

Podczas niedzielnego festiwalu w wyjątkowej lekcji pływania, którą poprzedził pokaz umiejętności olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego wzięło udział 65 dzieci z terenu powiatu grójeckiego.

Uczestników podzielono na dwie grupy, w zależności od umiejętności. W skład pierwszej weszły dzieci, które podczas pływania nie czują się jeszcze pewnie i korzystają na przykład z deski. Druga grupa, to dzieci pływające i nurkujące samodzielnie. Podzielone na drużyny brały udział w kilku zabawach, w których m.in. ścigały się w pływackiej sztafecie, poszukiwały skarbów czy pływały „na dywanie”. W wodnej rywalizacji brały udział Szczupaki I i Szczupaki II, Koniki Morskie, Raczki I i Raczki II, Meduzy I i Meduzy II. Drużyny przygotowali do pływania trenerzy i instruktorzy pływania: Paweł Zegarski, Grzegorza Molga, Daniel Żółtowski i Piotr Średnicki. Rywalizację poprzedził pokaz pływacki zawodników z klubów UKS Orion i KP Signovum z Grójca.

- Dzieci w Grójcu zaprezentowały bardzo wysoki poziom, w związku z tym musimy się zastanowić, czy na kolejny sezon nie wymyśleć trudniejszych zabaw – mówi Paweł Korzeniowski, były pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk, a obecnie trener i ambasador programu Kinder+Sport Radość z Pływania. – Na plus zasługuje również obiekt pływalni w Grójcu. Dzięki dużym powierzchniom szklanym do wnętrza wpada dużo naturalnego światła, przez co pływa się dużo łatwiej.

Podczas festiwalu wręczono ponad 200 medali w czterech kategoriach: As Współpracy, Mistrz Szybkości, Debeściak Nurkowania oraz Geniusz Sprawności. W Festiwalu Kinder+Sport Radość z Pływania najważniejsza jest aktywność fizyczna i to, aby każde dziecko czuło się docenione.
W związku, z tym dzieci, które nie otrzymały medalu w żadnej z powyższych kategorii zostały nagrodzone medalem Radosnego Pływaka.

- Świetna impreza – mówi Beata, mama Ani z grupy Raczki II.

Wszystkie zdobyte medale wręczył ambasador programu Kinder+Sport Radość z Pływania – Paweł Korzeniowski. Wręczył on również pamiątkowe dyplomy  najlepszemu trenerowi, Ireneuszowi Wojciechowskiemu, a także Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu w Grójcu. Grójecka Pływalnia Wodnik otrzymała również 6 tablic ze stylami pływania.

Kinder+Sport to międzynarodowy program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia. W Polsce Kinder+Sport realizowany jest od 2008 roku i co sezon aktywizuje blisko 70 tysięcy dzieci.

DOIS GOS

 

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl