• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

100lecieplywanieGRÓJEC: Miasto w sportowym duchu upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W sobotę, 27 października mieszkańcy Grójca jako jedni z pierwszych w powiecie grójeckim uczcili jubileuszową rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zrobili to na swój wyjątkowy sposób, bo na pływalni Wodnik w Grójcu. Celem imprezy organizowanej przez Grójecki Ośrodek Sportu było wspólne przepłynięcie 100 kilometrów z okazji 100-lecia wolnej Polski. W akcję włączyli się również grójeccy policjanci i inne służby mundurowe.

– Okrągła rocznica jest okazją do organizacji nowych wydarzeń sportowych – mówi Ireneusz Wojcechowski z Grójeckiego Ośrodka Sportu. – Liczba osób, a także tempo imprezy zaskoczyło nas jako organizatorów. Cieszymy się, że wydarzenie zostało odebrane przez mieszkańców Grójca i okolic tak entuzjastycznie.

Sportowe uczczenie patriotycznej rocznicy trwało od wczesnych godzin rannych. Pierwsi pływacy wystartowali już o godzinie 6.00 rano. Tego dnia nie liczył się wiek, a także czas w jakim pokonało się dystans. Wspólnym celem było przepłynięcie 100 kilometrów.

– Świetna inicjatywa i bardzo widowiskowa – mówi Wojciech Wiciński, który przepłynął dystans 1,6 km – Wszyscy mieliśmy jeden cel, a upływające kilometry były impulsem dla kolejnych osób.

W akcji wzięli udział miłośnicy pływania, a także wodni „amatorzy”, którzy chcieli dołożyć swoją cegiełkę we wspólnym dystansie.

– Świetna, rodzinna atmosfera – mówi Kamil Zięba, który dołożył do wspólnego dystansu 2 km. – Widać, że nie tylko biegami można uczcić niepodległość.

Młodsi i starsi na Krytej Pływalni Wodnik w Grójcu pływali wspólnie w sztafetach na dystansie 50, 100 i 200 metrów (50 m dla dzieci). Każdy z uczestników otrzymał „patriotyczny” czepek w kolorze bieli lub czerwieni. 100 km na 100-lecie niepodległości Polski pokonało łącznie 77 osób.

– Dzięki takim inicjatywom, obiekt ten tętni życiem – mówi Jerzy Bińkiewicz, dyrektor GOS-u.

Jak zapowiadają organizatorzy, akcja ma na stałe wpisać się w kalendarz sportowych i nie tylko, imprez w Grójcu. Będzie ona dostosowywana do potrzeb lokalnych jubileuszy.

– Być może kolejna edycja na 600-lecie nadania praw miejskich w Grójcu – zapowiada Ireneusz Wojciechowski.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Paulina Omen-Klepacz

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl