• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

festyn mW środę, 11 listopada na hali sportowej "Spartakus" już po raz dwunasty odbył się Festyn Rodzinny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Grójecki Ośrodek Kultury, Grójecki Ośrodek Sportu, Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną, Pełnomocnika Burmistrza ds. Uzależnień oraz Straż Miejską.

Festyn poprowadzili dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej pani Kinga Majewska oraz komendant Straży Miejskiej Sławomir Majewski. Licznie zebrani mieszkańcy oraz goście mogli podziwiać kilkugodzinne widowisko oferujące moc przeróżnych atrakcji.

Dla miłośników tańca popis swoich umiejętności dali najmłodsi artyści - grupa prowadzona przez Krzysztofa Pracownika w ramach Studia Tańca w Grójeckim Ośrodku Kultury oraz formacje Juniors, Kids i Fresh ze szkoły tańca Dance Zone Alchemia trenujące pod okiem Pauliny Asendrych - Cahłupki i Joanny Olczak.

Zwolennicy wrażeń sportowych mogli podziwiać występ jednej z gwiazd tego wieczoru, finalistów siódmej edycji "Mam Talent", grupy Alter Trio. Akrobacje artystów, którzy na co dzień są studentami, a akrobatykę trenują od małego dziecka, wywołały prawdziwy zachwyt publiczności. Równie wielkich emocji dostarczył zebranym występ półfinalisty ósmej (obecnej) edycji programu "Mam Talent" - Bartka Ćwika. Akrobacje rowerowe pięciokrotnego medalisty Mistrzostw Polski spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem szczególnie wśród młodych fanek na widowni. To jednak nie był koniec przeżyć sportowych, ponieważ wkrótce na scenie pojawili się shihan Jacek i Krzysztof Chałupka, trenerzy karate. Panowie uprawiają ten sport od 25 lat i mogą się pochwalić 5 dan. Bracia zademonstrowali pokaz swych umiejętności opatrzony odpowiednim komentarzem technicznym, który "niewtajemniczonym" przybliżył nieco tajniki tej sztuki walki. Ostatnią atrakcją z dziedziny sportu było spotkanie z polskim lekkoatletą, brązowym medalistą Mistrzostw Świata z 2015 r w Pekinie, Robertem Urbankiem. Rozmowę z mistrzem przeprowadził manager sportu GOS Ireneusz Wojciechowski. Swoje pytania mieli również szansę zadać najmłodsi członkowie publiczności, a na koniec kilku ochotników zostało zaproszonych do wspólnego treningu z medalistą.

Atrakcją, która niezwykle rozbawiła obecnych na hali, był występ Jacka Kuranta, 52 letniego wszechstronnie uzdolnionego stolarza. Artysta zaprezentował swój słynny "Taniec z kukłami", a w dalszej części wieczoru wykonał humorystyczny program słowno - muzyczny.

Emocje sięgnęły zenitu gdy na scenie pojawiła się ukraińska artystka, zwyciężczyni polskiej edycji "Mam Talent", Tetiana Galitsyna. Gwiazda przygotowała dla mieszkańców naszego miasta specjalne animacje piaskowe z licznym akcentami grójeckimi. Magiczne obrazy Tetiany widownia mogła podziwiać podczas dwóch występów, natomiast podczas trzeciego artystka zaprosiła do współpracy dzieci obecne na hali.

Silne emocje zwłaszcza wśród najmłodszych, bo to oni dostawali losy od strażników miejskich, wzbudziła loteria. Sześć zestawów cennych nagród powędrowało do tych szczęśliwców, których numerki zostały wyciągnięte w losowaniu.

Festyn Rodzinny od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i na stałe wpisał się już do kalendarza imprez. Jednak w tym roku, dzięki sprowadzonemu z Teatru Wielkiego w Łodzi telebimowi i oprawie świetlnej, wydarzenie nabrało charakteru prawdziwego rozrywkowego show. Sądząc po reakcjach publiczności festyn należy zaliczyć do udanych.

Anna Kamińska

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl