• icon Kryta Pływalnia WODNIK
  • icon Boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • icon Hala Sportowa Spartakus
  • icon Lodowisko
image Popływaj z Nami Przyjdź na pływalnię WODNIK Zobacz ofertę
image Wysoka jakość nawierzchni Zbierz drużynę i zagraj Zobacz cennik wynajmu
image Postaw na sport Piłka halowa, siatkówka czy też koszykówka Zobacz ofertę
image Lodowisko "Biały Orlik" Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na lodzie Zobacz szczegóły

igrzyska2mPo raz ósmy grójeckie przedszkola przystąpiły do rywalizacji sportowej. 90. 225 maluchów sprawdzało swoje możliwości sportowe na VIII Igrzyskach Przedszkolaków w Grójcu.
W czwartkowy poranek, 24 maja na stadion GOS przy ul. Laskowej w Grójcu ulicami miasta zmierzały drużyny małych sportowców, grójeckich przedszkolaków. Przed stadionem rozbrzmiewały okrzyki „zwyciężymy”. Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków organizowane przez Grójecki Ośrodek Sportu to czas, gdy dzieci w wieku 4-6 lat walczą o medale w kilku konkurencjach sportowych, a ich rówieśnicy na trybunach uczą się kulturalnego i kolorowego dopingu.


- Dzisiejsze igrzyska są niezwykle udane – mówi Jerzy Binkiewicz, dyrektor GOS w Grójcu. – Cieszą nas pełne trybuny zapełnione przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gminy.

W tym roku do rywalizacji w zdrowym sportowym duchu przystąpiły dzieci z dziewięciu przedszkoli: Publiczne Przedszkole Nr 2, Niepubliczne Przedszkole Baśniowy Pałacyk, Publiczne Przedszkole prowadzone przez ZCMN, Publiczne Przedszkole Nr 4, oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, Publiczne Przedszkole Nr 1, oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Bikówku, Niepubliczne Przedszkole Językowe Bajka, oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Grójcu.
Dziesięcioosobowe drużyny rywalizowały w sześciu konkurencjach, takich jak: wyścigi w workach, toczenie piłki lekarskiej, wyścigi z woreczkami, przekazanie piłki, rzut do celu, wyścigi rzędów. Jak się okazało najprzyjemniejszą z nich był wyścig w workach.

- Najtrudniejsze było rzucanie do celu – mówi Julka z PP prowadzonego przez ZCMN. – Dużą przyjemnością były również przygotowania do igrzysk.
 Już od początku na prowadzenie wysuwały się maluchy z Publicznego Przedszkola prowadzonego przez ZCMN w Grójcu.  Maluchy z przedszkola przy ul. Mogielnickiej przygotowywały się do tegorocznych igrzysk od dwóch tygodni, pod okiem nauczyciela gimnastyki Tadeusza Ryszarda Pękackiego.

- Nasze dzieci są bardzo sprawne fizycznie – mówi Marta Skrzycka,  opiekun grypy Leśne Duszki z PP prowadzonego przez ZCMN. – Impreza zorganizowana na wysokim poziomie, a konkurencje przeprowadzone sprawnie, dzięki czemu dzieci nie były zmęczone.
Z niecierpliwością na dzień Igrzysk Przedszkolaków czekały również maluchy z Publicznego Przedszkola Nr 4.

- Takie spotkania powinny być organizowane częściej – mówi Renata Pakuła, wychowawczyni 4B. – Największą przyjemnością dla dzieci było przenoszenie woreczków.
W zmaganiach brały udział również młodsze przedszkolaki, które sprawdzały swoje umiejętności sportowe tylko w dwóch lub trzech z sześciu konkurencji. Obecność na VIII Igrzyskach Przedszkolaków była dla nich dobrą zabawą, a także okazją do spotkań z innymi rówieśnikami.
- Najważniejsza jest dobra zabawa i spożycie energii, a także nauka – mówi Katarzyna Lewandowska z oddziału przedszkolnego w PSP Nr 2. – Dzieci są zadowolone, a dla nich jest to rozwój społeczny oraz integracja.

Puchary, dyplomy, medale oraz drobne upominki wręczyli małym sportowcom Tadeusz Naduk, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Grójcu oraz Jerzy Binkiewicz dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu.

- Na naszych igrzyskach wszystkie maluchy są zwycięzcami – mówi Ireneusz Wojciechowski, z GOS Mazowsze.
Tradycją grójeckich Igrzysk Przedszkolaków jest bieg wszystkich przedszkolaków (drużyn oraz kibiców) wzdłuż murawy głównego boiska stadionu przy ul. Laskowej w Grójcu, który jest podsumowaniem zmagań najmłodszych mieszkańców miasta i gminy.
Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków było spotkanie ze strażakami, policjantami oraz żołnierzami. Na pokazy sprzętu tych formacji ustawiały się kolejki małych sportowców. Wsparciem dla przedszkolaków oraz opiekunów były wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum w Grójcu, które wyjaśniały na czym polegają konkurencje, a w przerwach pomiędzy rywalizacją zachęcały przedszkolaków do dobrej zabawy. Po zakończeniu zmagań, dzieci posilone poczęstunkiem wcósiły do swoich placówek.

Do zobaczenia za rok!

igrzyska1d

Grójeckie Spotkania Biegowe

baner 1

Polecane

camera white

Galeria


 herb100

www.grojecmiasto.pl


Plakietka hufca

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”
05-600 Grójec
ul. Laskowa 17
tel. 048 664 30 42
e-mail: gos@gosmazowsze.pl